אז מה זה בכלל Alibaba

עודכן: 14 ביוני 2019

אם מבחינתכם אמזון, עלי-אקספרס ועליבאבא הם same same-different name אז אתם מפספסים הזדמנות עסקית אדירה לקשור קשרי עסקים אל מעבר לים ולהתחיל לייצא לחו"ל.


מה היא ALIBABA?

בפועל ALIBABA היא שם של תאגיד ענק המחזיק בקבוצת אתרי מסחר אלקטרוני ושירותים נלווים. Ali-pay ו ali-express אלו שתי הדוגמאות המוכרות יותר של האתרים שבקבוצת עליבאבא, והמוזר הוא, שאת האתר הגדול ביותר של הקבוצה – Alibaba.com ישראלים כמעט ולא מכירים.

האינטרנט שופע באתרי אי-קומרס B2C, שנועדו לעסקאות בין לקוח קצה לבין בעל העסק, בניהם אפשר למצוא את השמות הגדולים כמו איביי אמזון ועלי אקספרס, אטסי או כל עסק שפותח חנות אינטרנטית עצמאית. אבל זירות בהן ניתן לרכוש מוצרים B2B, לדוגמא בעל מסגרייה שרוצה להתחדש בשלושה מסורים חדשים, כמעט ולא קיימות.


אליבאבא נקודה קום (Alibaba.com) הוא אתר האי-קומרס הגדול ביותר בעולם לעסקאות B2B. אם ב ali-expres משתמש יכול לרכוש טלפון אחד בלבד, אז ב Alibaba.com לא ניתן לרכוש פחות מ 100 מכשירים, והכול במחירי סיטונאות.


עליבאבא טובה מאוד ליבואנים ישראלים - זה ברור, הרי ניתן לתקשר עם יצרן צעצועים סיני מבלי לטוס לסין - אבל יותר מזה, Alibaba.com גם טובה מאוד ליצרנים ישראלים גדולים כקטנים שמעוניינים להתחיל לייצא לחו"ל. ברשת הזו אפשר לייצא הכול – מחומרי הדברה לחקלאות, מערכות חימום תת רצפתי ועד שופל D-9.למי מתאים למכור בעליבאבא?

עם מאות מיליוני רשומים מכל רחבי העולם, ועם צפי החברה שבשנת 2020 היקף העסקאות שנסגרות בין יצואנים ליבואנים יעמוד על 912 מיליארד דולר! אפשרויות ההפצה והפתיחה לשווקים חדשים היא כמעט אינסופית, כך שכל עסק ישראלי שמייצר מוצרים יכול להירשם לעליבאבא ולהתחיל לתקשר עם יבואנים / לקוחות / מפיצים מכל רחבי העולם. זה תקף לגבי מפעלים גדולים וגם לגבי בתי מלאכה קטנים.

הפלטפורמה של עליבאבא היא כמו שוק ענק, חוצה גבולות ומדינות עם הזדמנויות רבות ליצירת קשרים ועסקים.

אפשר להתייחס ל Alibaba.com כאתר ההיכרויות הגדול בעולם בין ספקים לרוכשים, או בהמשגה אחרת – כמכונת לידים משומנת. ישנם יתרונות רבים לשיווק הדיגיטלי בעליבאבא, גם מבחינת רוחב ההפצה של העסק וגם מבחינת החיסכון האדיר בעלויות השיווק – מומלץ לקרוא על היתרונות שמציעה Alibaba.com על פני צורות ההפצה המסורתיות.


סביר להניח שיש לך יש אתר אינטרנט בבעלותך ושכבר שמעת על המושגים SEO (קידום אורגני בגוגל) וקידום ממומן בגוגל או בפייסבוק, עכשיו תרשו לי להכיר לכם גם את השיווק הדיגיטלי ב Alibaba.com להסביר וללמד איך עושים את זה נכון!


261 צפיות0 תגובות