7 טיפים ל SEO נכון במנוע החיפוש של עליבאבא

עודכן: 16 בפבר׳ 2021

כל משווק דיגיטלי מכיר את שני המושגים האלו אופטימיזציה ו SEO. כמו גוגל, גם עליבאבא מתפקד כמנוע חיפוש ולכן צריך להכיר את הטריקים שיעלו את המוצר שלכם גבוה ככל הניתן בתוצאות החיפוש. בפוסט הבא נחשוף כמה טיפים ל SEO נכון בעליבאבא.


למעשה עליבאבא במובנים מסוימים פועלת בדומה לגוגל – העמוד הראשי הוא מנוע החיפוש שמציג את המוצרים של שלל הספקים לפי דירוג איכות המוצר והמיניסייט של העסק. כשהרוכש מצא מוצר שתפס את עיניו ברשימה של תוצאות החיפוש הוא מקליק עליו ועובר לדף המוצר או ישירות למיניסייט שמתפקדים כמו אתר רגיל ברשת האינטרנט שהאלגוריתם של גוגל עבר עליו והעניק לו ציון איכות מסוים.


תהליך האופטימיזציה נעשה ברובו על דפי המוצרים שלכם, לכן כדאי להשקיע בתוכן מפורט וברור על המוצרים כדי לקבל ניקוד גבוה ככל הניתן שנע בין 0-5 וכך להופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש ולהעלות את ה – CTR – אחוז ההקלקה.


1. בחירת שם למוצר

לא תמיד השם שנתתם למוצר שלכם הוא השם אותו יחפשו הלקוחות בשורת החיפוש. לכן אתם צריכים להתאים את שם המוצר שלכם לצורת החיפוש הנפוצה ביותר. באמצעות הכלי לתכנון מילות המפתח של עליבאבא שנקרא Keyword Analysis תוכלו לקבל מידע על נפח החיפושים החודשיים לכל מילת מפתח, וכך לתת שם למוצר באופן חכם יותר. קראו את הפוסט שלנו על השימוש ב Keyword Analysis.

טיפ נוסף: אחרי שחקרתם מה הן מילות המפתח לפיהן נהוג לכנות את המוצר שלכם, הן יהוו את הליבה של שם המוצר שלכם. כדי לתפוס את העין של הרוכש צריך לספק לו כמה שיותר מידע חיוני במבט חטוף, לכן את הליבה כותבים בסוף שם המוצר, כשלפניה מוסיפים יתרונות מרכזיים של המוצר שלכם / החומרים ממנו עשוי המוצר / השימושים של המוצר. כל זה ביחד יהיה שם המוצר שלכם אותו תכניסו למערכת.


2. חזרה על שם המוצר מספר פעמים

בשלב העלאת המוצר יש הרבה מאוד שדות שצריך למלא, חלק מהשדות הם לבחירתכם – מלאו אותם בליבה של שם המוצר שלכם מספר פעמים. הנה דוגמאות:

א. בסקשן של המידע הנוסף על המוצר

עליבאבא העלאת מוצרים

ב. בסקשן של המידע על הלוגיסטיקה

עליבאבא העלאת מוצר

ג. בסקשן של ה Visual Product Details

עליבאבא שיווק

3. העלאת תמונות נכונות

הרזולוציה הנכונה של התמונות צריכה להיות לכל הפחות 640*640 פיקסלים – כשתצלמו את המוצרים תצלמו ישר בפרופורציות האלו כדי לחסוך כאב ראש בעריכה בהמשך.

אלו ההוראות המפורטות ביותר של עליבאבא לגבי אופן צילום המוצרים. חשוב לציין: ככל שהתמונה איכותית יותר ועומדת בסטנדרטים של עליבאבא – המוצר יקבל ציון איכות גבוה יותר.


שיווק בעליבאבא

4. הוספת מלל כתוב ב- Smart editing

תמונות זה חשוב, אבל בחלק הזה חשוב גם להוסיף מלל שמנוע החיפוש יוכל לקורא בקלות. הטיפ הקטן הזה יכול להעלות את ציון איכות המוצר שלכם גם בנקודה שלמה.


עליבאבא עריכת מוצר

5. בדיקה ומשוב

כשתסיימו למלא את כל השדות הנדרשים, להעלות את התמונות והסרטונים ולעצב את דף המוצר, תהיה לכם אפשרות בצד שמאל של המסך לקבל משוב על איכות הפרטים שהכנסתם. כשתלחצו תקבלו הערכה של ציון איכות המוצר שלכם ועם טיפים נוספים לאופטימיזציה שהמערכת ממליצה עליהם.


עליבאבא ציון איכות המוצר


48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול