שלב ראשון בתהליך השיווק והיצוא בעליבאבא –בחירת מנוי Global Gold Supplier (GGS)

עודכן: 14 ביוני 2019

איך עליבאבא מרוויחה מכל הסיפור הזה?

בניגוד לאיביי ולאמזון, שגובים מהספק אחוז מסוים עבור כל עסקה שמתבצעת באתרים, עליבאבא היא לא צד בעסקאות שנסגרות באתר, וכמעט אפשר לומר שהיא לא מרוויחה דולר אחד עבור הסכורות שתייצאו.

למעשה, ספקים שרוצים להתחיל לפרסם בעליבאבא, צריכים להירשם למערכת באחד משני האופנים הבאים:


Free member:

ברירת המחדל היא הרשמה למערכת כמנוי חינמי, מכניסים את האימייל אתו תרצו לעבוד – ואתם בפנים. ניהול העסק כמנוי חינמי חוסם את מירב אפשרויות הפרסום שמציעה עליבאבא.

· לא ניתנת לכם היכולת לעצב את ה Minisite - החנות האינטרנטית שלכם

· לא ניתן לחפש באופן אקטיבי יבואנים שמעלים מודעה במערכת ה RFQ.

קראו בהרחבה על מערכת Request For Quotation - RFQ

· הגבלה על כמות המוצרים

· ועוד כלים רבים ומגוונים שהמערכת מציעה חסומים בפני מנוי מסוג זה.

אנו בהחלט לא ממליצים להסתמך על המנוי החינמי אם המטרה שלכם היא להגדיל את הייצור ולהתחיל לייצא.


:Global Gold Supplier – (GGS)

מנוי הGold Supplier הוא שם המשחק בקידום המוצרים והפרסום בעליבאבא. את המנוי צריך לחדש מדי שנה, והוא מעניק את מירב הכלים שמציעה עליבאבא. ישנן שלוש חבילות למנוי מסוג זה לפי סדר הגודל של העסק שלך.

ההשקעה ברכישת מנוי Gold Supplier אמנם נראית יקרה אבל העלות האלטרנטיבית למה שמציעה עליבאבא גבוהה במאות אחוזים. קראו את הפוסט לגבי החיסכון שבשיווק בעליבאבא.

 


הסעיפים המרכזיים והחשובים ביותר:

Priority Ranking

על אילו מקומות בתוצאות החיפוש המוצרים שלכם יתמודדו. במילים פשוטות יותר, ככל שהמנוי שלכם גבוהה יותר, סבירות גבוהה יותר שהמוצרים שלכם יובלטו בתוצאות החיפוש.

Product Showcase

זו פונקציה שניתנת רק ל gold suppliers. אתם מחליטים מה הם המוצרים שאותם תכניסו ל Showcase וכך תעלו להם את הניקוד. כל מוצר שאתם מפרסמים צובר ניקוד בהתחשב לאיכות המידע שסיפקתם לגביו, איכות התמונות, כמות הזמן שאתם משקיעים במערכת ועוד פרמטרים נוספים. ככל שהניקוד של המוצר יותר גבוה, כך הוא יוצג במקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש. למנוי החינמי אין גישה לפונקציה הזו.

Biz Trend - My Performance

זו מערכת האנאליטיקס של עליבאבא שמודדת את הביצועים של דפי המוצר ושל החנות שלכם. למערכת הזו יש חשיבות רבה ביכולת להסיק מסקנות ולבצע אופטימיזציה למוצרים ולחנות. ממש בדומה לשימוש בגוגל אנאליטיקס. למנוי החינמי אין גישה למערכת הזו.

Biz Trend - Industry Analysis

זו המערכת לתכנון מילות המפתח עליהן נפרסם את המוצרים. באתר עליבאבא יש טראפיק של 177 מיליון כניסות בחודש (נתון מרשים בכל המידות). המערכת הזו היא כלי עוצמתי להבין את מגמות השיווק המשתנות בענפי התעשייה שונים ברשת. למנוי החינמי אין גישה למערכת הזו.


קראו את הפוסט בו נרחיב על כל הכלים המוצגים בטבלה – "יתרונות מנוי ה- GGS – Global Gold Supplier"


96 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול